שְׁאֵלָה:
מה העניין הגדול עם מזיגת קפה?
crmdgn
2017-08-01 19:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעשר השנים האחרונות בערך, אני חושב, קפה ממזג היה מאוד טרנדי (ובדרך כלל יקר). לעתים קרובות אתה רואה את מדפי הסינון האלה בבתי קפה:

restaurant Melitta rack

ככל שיכולתי לדעת זה זהה לשיטת בישול הקפה שגדלתי למעלה: חרוט מליטה מפלסטיק.

single Melitta cone

לא היינו אנשי קפה מפוארים באמת. הקונוסים היו מהירים וקלים (וניתנים לאחסון בארון, שלא כמו מכונת קפה). הקפה היה טעים. לצורך העניין, אני עדיין משתמש בחרוט של מליטה כאשר אני יוצא לקמפינג. אז השאלה שלי היא: למה קפה ממזג הפך לעניין כזה גדול? האם רק שהבריסטה מכינה לך כוס בהזמנה אישית מאפס במקום למזוג אותה מהכד? או שמא חלה התקדמות מסוימת במצב הטכנולוגיה בשלושים השנים האחרונות?

שתיים תשובות:
Nate M.
2017-08-01 20:27:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שפוך על מערכות נותן לך את היכולת לשלוט על זרימת המים בשטח הקפה ברמת דיוק גבוהה ואילו מבשלת טפטוף אינה עושה זאת.

אני מודה, זה קצת טרנד, אבל יש הבדלים אמיתיים מאוד בטעם של מזלף לעומת כוס קפה מבושל בטפטוף.

  • פורח - נפטר מ- Co2 הכלוא. קל לעשות במזיגה, ואילו במבשל טפטוף, אני לא מאמין שהשטח מותר לפרוח. אם אתה לא נותן ל- Off2 של Co2, אתה מקבל טעמים מתכתיים בכוס. בדרך כלל לא ממש בעיה מכיוון שרוב הגז נעלם בתוך 12-24 שעות בכל מקרה, אך שופכים מאפשרים לך לייעל את זה לחלוטין.
  • ניקיון הכוס - שפיכות ידועות מייצרות מאוד כוס קפה נקייה, המאפשרת לכם להדגיש את התווים העליונים בקפה כמו פרחוני או טעמי פרי. זהו הקוטב ההפוך מ- French Press, ומבשלים בטפטוף משתמשים במסנני נייר שאינם ספוגים מראש ולכן עשויים להעביר טעם נייר לקפה, או להשתמש במסנן מתכת שיאפשר לא מעט יותר שמן קפה דרך המסנן וכך בוצי את הכוס (מעט).
  • רוויה בקרקע - בדרך כלל למבשלים בטפטוף אין ראש ריסוס טוב מאוד במבשלת הטפטפות, כל כך הרבה פעמים אתה יכול לקבל פילטר של שטחים שבהם המרכז הוא מוטה לאחר הבישול והשטח החיצוני עלול אפילו לא להיות רטוב במקרים מסוימים. ברור, שטחים שאינם רטובים הם דבר רע. הכניסה היא גם דבר רע. זה בעצם אומר שעוברים יותר מים במרכז המסנן מאשר במקומות אחרים, מה שאומר שאינך מקבל אפילו מיצוי.
  • תזמון - אינך רוצה להעביר מים בשטח מהר מדי ולא לאט מדי. הנימוק לכך הוא שיעורי מסיסות משתנים של תרכובות שונות בקפה. לדוגמא, אם אתה טוחן ממש גס ו'נרקח 'את הקפה שלך בדקה אחת, מה שיקרה הוא שחומצות הלימון והחומצה שבמגרש הקפה יתמצו בקלות רבה ותרכובות הטעם המורכבות יותר יישארו בקרקע. זה הולך לייצר כוס קפה חמוצה. שפוך מעל מאפשר לך לבצע התאמות דקות לתזמון הרוויה הקרקע שיכול להפיק כמה טעמים פראיים בכוס קפה. כוס קפה כי בדרך כלל אני בורחת מדלת הכניסה ומנסה להגיע לעבודה. האם מבשלת הטפטוף שלי מייצרת כוס קפה טובה? בהחלט. האם אוכל להשיג כוס קפה טובה יותר עם מזג? כנראה. זה פשוט מסחר באיכות / זמן.
Stephie
2017-08-04 12:51:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נאט מסכם את ההיבטים הטכניים יפה בתשובתו (+1!), אז אני רק אוסיף כמה היבטים אחרים.

ביקשת גם את ההבדל בין המזיגה היום לבין אז והיכן היה ההבדל לקבלת כוס מהכד הגדול.

ככל שהכד הגדול מגיע, זו שאלה של תזמון. בבית הקפה "לשפוך יחיד" מגישים את הכוס שלכם ממש לפני שתקבלו אותה. ככל שעומד קפה ארוך יותר, כך יכולות לקרות יותר תגובות כימיות שיכולות לייצר טעמים לא רצויים. אם מחממים אותו במיכל תרמוס, השפעה זו ניכרת עוד יותר.

באותו קו, הזמן שבין טחינת השעועית לבישולם ממלא תפקיד בשמירה על כמה שיותר מהתרכובות הארומטיות הרצויות במשקה שלך - נדון בהרחבה ברשת וגם ב באתר. אני מניח מאוד שבית קפה עם הגדרת המזיגה מהשאלה שלך יטחן את השעועית לכל מנה.

מה שמוביל למסקנה המעניינת מאוד ש (מנקודת מבט של חובב קפה) המזיגה של הסבתות שלנו, שאגרו ידנית את טחנת הקפה שלהם ונבשלו ביד היא למעשה יפה בדומה לטרנד האחרון של ברים למזוג קפה. זה האחרון עשוי להשקיע מאמץ רב יותר מתמיד בבחירת השעועית והצלייה הטובים ביותר, מדידת טמפרטורת המים וזמן ההפקה, אך בהשוואה לזריקת קפה טחון מראש (המכונה נסורת בטעם קפה) למכונה ענקית ולשמור על חום הבוצה. במשך שעות, השיטה הישנה והרטרו כמעט זהות.

העיקר של טרנד המזלף החדש הוא כנראה שצרכנים רבים הגיעו להעריך את ההיבטים הטובים יותר של הקפה - לא כמו יין חובבים.

+1 ל"השיטה הישנה והרטרו זהים כמעט "
ברצוני להוסיף מרגמת קפה רטרו לאחר קריאה זו: https://www.instagram.com/p/BRb3aGoBqHz/
התגעגעתי לקישורי הרטרו! תודה על מילוי החסר. חמי העיר הערה דומה מאוד כשהתחלנו לדבר על לשפוך באומרו 'היי .. זה מה שהייתי עושה בקולג'! אתה אומר לי, זה הדבר החדש 'בתוך' ?! ' חה חה..
+1 ל"נסורת בטעם קפה ".


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...