שְׁאֵלָה:
איך אני יכול להתחיל לצלות את השעועית שלי בבית?
Jev Björsell
2015-01-29 03:27:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני להתנסות בצליית שעועית משלי בבית.

ברצוני לשמור על דרישות הציוד בסיסיות ככל האפשר. אין גיזמות או מכונות מהודרות. יש לי תנור גז.

שֵׁשׁ תשובות:
Suspended User
2015-01-29 04:13:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ללא ספק הדרך הקלה ביותר להתחיל בצלייה בבית היא עם פופקר פופקורן באוויר החם. אתה יכול להשיג אחד משומש עבור $ 5 בחנות יד שניה או לשלם כ -20 $ חדש עבור אחד. או אולי כבר יש לך אחד שלא נוצל סביב. יש גם אנשים ואתרים שם שמראים לך דרכים נהדרות לשנות או לשפר אותם עם חלקי תוספות זול או פריצות.

התחלתי עם אחד ואחרי שהחלטתי שאני מכור בזבזתי את הכסף על צלייה מתוצרת מסחרית, אבל את רוב מה שאני מכיר למדתי עם פופר אוויר בחצר הקדמית שלי. אני חושב שהנושא הגדול ביותר לצלייה בכיריים הוא העשן. אם אין לך אוורור נהדר בבית שלך מעל הכיריים שלך, צפיפות מקריות וצלי כהה הופכות לבעיה גדולה.

תשובה טובה, +1. יכול להיות טוב לציין שכנראה שלא צריך להשתמש בפופר פופקורן לפופקורן לאחר שהוא משמש לקפה. ;)
JavaCake
2015-01-29 15:29:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן מספר דרכים לצלות את הקפה שלך בבית בתקציב נמוך:

מחבת

זו אחת הדרכים המינימליסטיות ביותר לצלות קפה, אך מידת המורכבות הוא גבוה מאוד מכיוון שפולי הקפה זקוקים לתשומת לב מתמדת בשל אופי החום שמגיע רק מצד אחד.

תנור

זו ככל הנראה אחת הדרכים הנפוצות ביותר לצלייה קפה בבית ועליה משמעותית מהמחבת, ומכאן שהחום הוא הומוגני יותר. אתה עדיין נדרש לערבב את הקפה עכשיו ואז הצלחת בדרך כלל הופכת לחמה יותר מהחלק העליון של פולי הקפה בזמן שנמצאת בתנור.

מכונת פופקורן

זה כנראה השיטה הטובה ביותר לשימוש בבית, אך גם מבולגנת מאוד שכן המוץ עשוי להסתובב בזמן הקפה שנצלה. שיטה לתפיסת המוץ יכולה להיות פילטר פשוט שיכול לסבול חום או מסננת גדולה מדי.

טיפים לצלייה

  • לעולם אל תשאיר את הקפה בזמן הצלייה, התהליך יכול להסלים מהר מאוד והפכו את השעועית שלכם לפחם
  • צננו את השעועית שלכם במהירות לאחר תהליך הצלייה, אל תשאירו אותה על מקור החום
  • קפה מייצר מוץ שיש להשליך, זה בדרך כלל מכאיב כשצולים בתנור ובמחבת.
  • השתמש במד חום כדי שתוכל לתעד את זמן הצלייה ומשך הניתוח.
  • קלייה יכולה לייצר הרבה עשן כך שגם צולים בחוץ, ליד חלון או משתמשים באוורור.
Justin
2015-01-30 05:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו של מריה המתוקה היא מקום טוב להתחיל בו: ספריית הקפה של מריה המתוקה.

יש להם לא מעט מידע על תהליך קליית הקפה, כמו גם הצעות בנושא צלויות ושיטות אוויר חם.

באופן אישי - הייתי מדלג על צליית הכיריים ועל קליית התנור. זה שימושי ככל שאתה לומד את השלבים העיקריים של פיתוח צליית הקפה (משמרות צבע / ריחות / סדקים), אך קשה מאוד לצלות קפה באופן שווה, מה שאומר שתלמד מספיק כדי להיות לא מרוצה מהר מהצלייה בדרך זו.

פופר אוויר חם הוא מקום טוב מאוד להתחיל בו. היה לי קשה להגיע לצלי עקבי (ולא רציתי להיכנס מיד למוד), אבל האיכות הייתה הרבה יותר טובה מכל מה שיכולתי לעשות בכיריים / על הכיריים. אתה יכול להשיג אחד כזה באמזון תמורת ~ 25 דולר ...

Alex
2015-01-31 20:23:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני צולה את הקפה שאני מגדל במחבת ברזל יצוק מעל עץ או גז. מערבבים ברציפות. כשהם מתחילים להתפצח אתה יודע שאתה מתקרב. תוך כדי ערבוב לפוצץ את המוץ, עם הריאות שלך או עם כלי אחר.

בכנות, זו לא שאלה מבוססת דעה. אני לא יודע, אתה אומר את זה בגוף ראשון. רצוי לתת את התיאור הכי קל שאפשר לסדר את הכל. הרעש המתפצפץ בעיר ממש לא בולט, כביכול.
sleep_debt
2017-01-12 02:50:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיטה אחת שלא הוזכרה, אך דומה לשיטות אחרות, היא שימוש באקדח חום. זה נותן לך קצת יותר שליטה על השעועית והצלייה מאשר בשימוש ביצרן פופקורן או בתנור, וזה די זול. מידע נוסף: https://ineedcoffee.com/roasting-coffee-with-a-heat-gun-a-top-down-approach/

PJNoes
2017-01-13 00:09:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תבזבז את זמנך עם צליית כיריים כלשהי, לא רק בגלל שאתה לא יכול לשלוט בתהליך מספיק טוב כדי להשיג תוצאות עקביות, אלא גם בגלל שהריח והעשן יהיו מגונים מדי ובן הזוג / השותף שלך לחדר ישנא אותך על זה. כמו כן אל תבזבזו את זמנכם עם כל סוג של פופר אוויר חם שלא נועד במיוחד לצליית קפה. שוב, יותר מדי משתנים בלתי נשלטים שיחבלו במיטב המאמצים שלך ללא התאמה אישית או מכשור נרחב.

שיטת המתנע הפחות יקרה ואמינה ביותר היא לקנות צליית אוויר חם (מיטה נוזלית) שתוכננה במיוחד לקליית קפה. יש לי צלי טרי SR500 ששירת אותי היטב במשך כמה שנים. הגעתי למצב שאני מצליח לייצר קפה מעולה באופן עקבי בדיוק ברמת הצלייה שאני רוצה. אפילו עם צליית קפה ייעודית לקח לי כמה חודשים לנסות ולטעות את דרכי לכל דבר שניתן לשתות. קריאה של כמה פורומים מקוונים לצלייה ביתית עזרה מאוד אך לנסות כל זה ללא צלייה מתאימה היה בזבוז זמן. הוספתי מדחום דיגיטלי להתקנה שלי כדי שאוכל לראות את מה שקורה בטמפרטורה בתא הצלייה, אבל חוץ מזה זה רק הגדרת המלאי. העלות הכוללת היא פחות מ -200 דולר וזה הקנה לי קפה נהדר של שנתיים.

אם תחליט שזה לא בשבילך, לא תהיה לך יותר מדי בעיה למכור אותו באינטרנט תמורת פחות מדי כסף מחיר הרכישה. מצד שני, אם תתברר כי אתה מתמכר לצלייה ביתית, כמוני, היית מאחל שהדבר ימהר למות כדי שתוכל לצאת ולהוציא הרבה יותר עבור צליית תופים רצינית. :-))שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...