שְׁאֵלָה:
ההבדל בין אווירופרס הפוך לנורמלי?
Consume Coffee
2016-02-10 17:19:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם מישהו יכול להגיד לי את ההבדל בין קפה שהוכן בטכניקת אווירופרס "רגילה" לבין טכניקה הפוכה? טַעַם. אני רק מחפש את ההבדל הבסיסי, למשל

רגיל הוא, זה , זה & זה הפוך הוא זה & זה

האם שכחת את הקישורים שמאחורי "* זה *"?
@Stephie אה לא, זו דוגמה לאיך שרציתי תשובה. אני לא צריך שום דבר מדעי מדי, רק כמה הצהרות.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
PJNoes
2016-03-10 22:34:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבדלים הם מינוריים, אך ישנם הבדלים. כאשר מתבשלים כרגיל, מים מתחילים לטפטף דרך מסנן הנייר מיד כשמזגים אותם על האדמה. לאחר ערבוב אני בדרך כלל צריך להוסיף עוד מים לאחר שהפריחה נסוגה. הפוך, כל המים נשארים עם השטח עד שאתה הופך אותו ומתחיל לחלץ. המים הנוספים שנוספו בתהליך הרגיל הם חמים יותר, ואני מאמין שהם נוטים להפיק תמציות מרירות ביתר קלות, לא רק בגלל הטמפרטורה הגבוהה יותר, אלא מכוח היקף התוספת של המים העוברים בשטח.

לעומת זאת, לעומת זאת, נפח המים קטן יותר ובגלל זה הטמפרטורה של אותם מים תונמך מעט. אתה יכול לחלץ במהירות, או לחכות כל עוד אתה רוצה לחלץ את הקפה. בנוסף, ראיתי שהוא טוען כי בשיטה ההפוכה, שמנים שיעלו לראש העמוד ייאלצו תחילה דרך הפילטר ויטעמו את הקפה יותר מאשר בשיטה הרגילה שבה הם נוטים להילכד בשטח.

הלכתי קדימה ואחורה אבל תמיד נראה שאני חוזר לשיטה ההפוכה. זה מספק יותר שליטה על המשתנים ומבחינתי נותן טעם טוב יותר, גם כאשר משתמשים באותם שעועית, אותו צלוי, אותה טמפרטורת מים. קילומטראז 'שלך עשוי להשתנות כמובן.

טריק קטן לגבי השימוש הרגיל: אם תמשכו מעט במנוף, יתרחש ואקום והטפטוף ייפסק.
שמתי לב שהשיטה ההפוכה נותנת גם יותר טעם
Jason Abalos
2016-03-09 07:18:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן להבדיל את ההבדל אך ורק לתופעות הלוואי של מיצוי הקפה. אתה יכול לפצות על רוב הליקויים משתי השיטות, על ידי התאמה לכך.

רגיל - מתחיל לטפטף כמעט מיד, כלומר חלק מהמים לא קיבלו הזדמנות לחלץ .

הפוך - אתה יכול לתת לו להתבשל כמה זמן שתרצה.

רגיל - שטחים נופלים לתחתית וליצור שכבת סינון עצמי. שכבה זו מאפשרת לחץ / מיצוי נכון / וכו '.

הפוך - כשאתה מהפך ולוחץ יתכן שלא הרשית מספיק זמן להיווצרות שכבה וחלק מהשטח היה מקבל דבק לראש - פיתרון: לאחר התהפכות, מערבול את המים כדי לאסוף את השטח התקוע ואז המתן קצת לפני הלחיצה.

בעיקרון זה לא באמת שרגיל לעומת הפוך משפיע ישירות על הטעם, אלא על מה שאתה לעשות עם המיקום הזה של AeroPress זה שמשפיע על הטעם. הפיכתו של AeroPress מבטיחה שתשקיעו את הקפה במים במלואו, ותוכלו כעת לסמן את בישול הטבילה המלא. אם היית מרשה לקפה לנקז בכיוון "רגיל", במקום זאת היית מבשל בטפטוף לפחות חלק קטן מהקפה. ההשפעות על הבישול שנוצר יכולות להיות סמליות ולא ניתנות לזיהוי, אך אם היית משנה באופן דרסטי זמן / לחץ / ערבוב / תסיסה / פריחה / יחסים זה כאשר טעם הקפה שהתקבל היה משתנה.

עיין במאמר הבלוג שלי עבור ה- AeroPress, הוא מסביר הרבה כיצד טכניקות ה- AeroPress השונות משפיעות על הקפה.

האם אתה יכול להרחיב את המשמעות של הטעם?
@ConsumeCoffee ה- Areopress כמעט תמיד ייתן לך יותר טעם, ללא קשר לאופן השימוש בו מכיוון שאתה מוסיף את משתנה הלחץ, שאינו קיים במכשיר טפטוף. באופן אישי אני חושב שהשיטה ההפוכה היא הטובה ביותר מכיוון שהיא מאפשרת לך לשלוט כמה זמן אתה משפיל את הקפה. תלול ארוך יותר עלול לגרום ליותר טעם מאשר אם אתה פשוט אומר, שפך מים פנימה והעיף אותו מיד. הכל העדפה אישית. בדרך כלל אני נותן לו לצלול למשך 1-2 דקות ולצלול למשך שנות ה -30, ומקפיד ללחוץ בחוזקה בשטח כדי להפיק טעם נוסף.
@Geo בוודאי לא יותר טעם, מר יותר ופחות חומצי, נכון?
כן ולא - למעשה יותר טעם. תלוי בשעועית / מקורך החומציות והמרירות ישתנו מאוד. "החומצות מהוות כ- 31% מבישולך ומוסיפות מימד רציני לטעם הכללי. חומצות נוחות הופכות את הכוס למורכבת יותר. קפה שטוף בעל פוטנציאל חומציות בולט וברור בהשוואה לקפה טבעי או עיסה." המים שלך / יחס השטח ישפיע גם על זה. כשאתם תולים קפה ולוחצים עליו, אתם ממש מוציאים טעמים נוספים מהאדמה. עוד על כך -> http://bit.ly/1QM2lGI
Jaqueezy
2016-02-11 01:41:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החיך שלי אולי לא מעודן מספיק, אבל ככל שיכולתי לדעת אין הבדלי טעם גדולים. אני מוצא שתהליך הבישול אכן נוטה להיות חלק יותר כאשר משתמשים בשיטה ההפוכה - במיוחד אם אתה משתמש בקנה מידה למטבח למדידת נפח מים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...