שְׁאֵלָה:
כיצד להשתמש נכון בביאלטי בריקה
opb
2015-12-14 20:17:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לבריקה, כמו הרבה יצרני אספרסו כיריים, יש הרבה פרמטרים שמשפיעים על אופן הופעת האספרסו.

מהם הפרמטרים הטובים ביותר לשימוש נכון בבריקה? אילו מבין אלה חיוניים יותר בכדי לגרום לקרמה להישאר ברגע שאתה שופך את האספרסו לכוס?

הרשימה הנוכחית שלי היא:

 1. גודל חלקיקי קפה טחון (לעומת מכונת אספרסו דקה או גסה יותר)
 2. כמות מים ממולאת בחלק התחתון
 3. כמות קפה ששמת בסלסילה ודחיסה - זה אמור להיות קל, למלא אותו ללא גיבנת ומבלי ללחוץ עליו מטה
 4. גודל האש וכוחו מתחת לבריקה - אני משתמש בבסיס הלהבה הקטן ביותר, אך באמצעות הבריקה הקטנה של 2 כוסות הוא קצת יותר גדול מהבסיס כאשר הוא שורף מקסימום.
 5. מתי בדיוק לכבות האש מתחת לבריקה
 6. מתי בדיוק למזוג את הקפה (כתוב מיד אחרי שהקפה יוצא, אבל יש עדיין קפה מהזרבוב אם אני שופך את זה מוקדם מדי).
זו די רשימת כביסה! האם ניסית כמה מהפריטים האלה? האם אי פעם הצלחת לייצר קרמה עם סיר מוקה? [שאלה זו] (http://coffee.stackexchange.com/q/97/262) ואחרות שתויגו [tag: moka] נראה כאילו זה ממש לא אפשרי אלא אם כן יש לך לחצים על מכונת אספרסו "אמיתית". ראה גם [שאלה זו] (http://coffee.stackexchange.com/q/366/262) למידע על חוזק החימום. ברוך הבא ל- [coffee.se]!
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
farankoshan
2017-06-20 05:52:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבין שהקרמה שנוצרה על ידי הבריקה היא קרמה משוערת באמצעות הפתח הקטן של האטם. בטח, טהרנים אולי לא רואים את הסרט השזוף והחלק הזה של מיקרו-בועות כקרמה אותנטית (הדומה ליצרני אספרסו), אך הוא עושה עבודה טובה ביצירתו לתחושת פה קרובה.

אני משתמש בבריקה שלי כל יום, וזה יוצר את "Brikkrema" (כמו שאני רוצה לקרוא לזה) בסדר גמור [ראה את התמונה].

אם אתה לא כדי להשיג תוצאות מתאימות, זה יכול להיות המים או השעועית שבה אתה משתמש. היו לי מקרים שבהם שעועית מסוימת לא תיצור קרמה נהדרת בהשוואה לזנים אחרים. הגורמים יכולים להיות הגיל, המכלים בהם הם שמורים, וכל זה בעצם מתייחס לשמנים ול CO2 שנלכד בשעועית זמן קצר לאחר הצלייה.

My Bialetti Brikka brewing...

...Post-brewing

The first pour also generates the greatest amount of Brikkrema

Subsequent pours also lessen the crema generated, as seen here... so try lessening the water amount a until you get a good mix of factors

התמונה האחרונה מראה השוואה בין שפכים. המזיגה הראשונה (משמאל) לרוב מספקת את הכי הרבה קרמה מבישול, בעוד שהמזיכות הבאות (מימין) עשויות להיות לא כל כך הרבה. זה עוזר למרוח את המזיגה הראשונה על כל זריקה אם יש לך יותר מזריקה אחת להגשה, ואז לשפוך את שארית הקפה בצד הכוס כדי לא להפריע לקרם מעל. לפעמים, בריקה חדשה לגמרי זקוקה ל 3-4 מבשלות לפני שהיא מתחילה ליצור את הקסם שלה. אך למרות זאת, אם אינך משיג את התוצאה המועדפת עליך, נסה את הטיפים הבאים:

 1. נסה להפחית את המים מתחת לקו המים
  • התחל עם מים בשווי זריקה ואז תראה מה אתה מקבל ואז פשוט הגדל כדי לקבל פרופורציה שאתה מרוצה ממנה.
 2. נסה מים מסוננים
  • תתפלא איך ההבדל הגדול באיכות המים יכול לחולל.
 3. שנה את השעועית בה אתה משתמש, עד שתגיע לתוצאות הרצויות.
  • חלק מהשעועית מציעה רמות שונות של קרמה, בין אם זה בגלל תכולת ה- CO2 מהצלי או רק האופי הכללי של השעועית.

בהצלחה! ואל תדאגי, בסוף היום זה מרתיח (או מתבשל) עד ​​העדפה אישית.

hoc_age
2015-12-16 09:15:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שנתת סקירה טובה על הכל. להלן מספר הערות ברשימה שלך שנראה לי שהכי חשובות מנסיוני האישי ומ- מדריך ביאלטי זה.

 1. טחינת "מוקה" היא חובה. רוב ההנחיות שראיתי ממליצות במקום גס יותר מאשר אספרסו ועדין יותר מטפטוף (למשל, illy, Blue Bottle, וחבורת בלוגים בעת חיפוש "הטחינה הטובה ביותר למוקה" בערך). עדין ואתה עלול לחלץ יתר על המידה ולגרום לבישול מר; גס מדי והמכונה לא תשאב כראוי ולא תפתח לחץ בתא התחתון.
 2. כמות המים נקבעת כמעט לחלוטין על פי גודל סיר המוקה . מלא כמעט (אך לא ממש) עד לשסתום ההפגה של לחץ יתר; נראה קצת כמו כפתור. סיר המוקה מיוצר לחלוט בדיוק את כמות הקפה; לא יותר, לא פחות.
 3. (בדיוק כמו שאמרת). כמות הקפה: ממולאת לראש המשפך, אך לא מהודקת.
 4. חום: למבער-להבה-גז, כמו בכל סיר, המותאם לגודל הסיר הוא הטוב ביותר. הלהבה היא לגמרי מתחת ובתחתית הבסיס היא הטובה ביותר. היא צריכה להתחמם במהירות, אך הלהבה לא צריכה לזחול סביב הצדדים; אתה רוצה שהתחתית תחומם רק, לא את הדפנות ובטח שלא את הכלי העליון! זו הסיבה לצורה של זה ול cezve שיש לו תחתית רחבה.
 5. כבה ברגע שהמכונה מתחילה להשתעל או לקרטע. בנקודה זו מפלס המים נמצא מתחת לתחת קש המשפך, ולא תתרחש מיצוי (רצוי) יותר.
 6. הגישו ברגע שבטוח! זמן קצר לאחר השריפה כבוי, זה אמור להפסיק לקרטע. הכי טוב לצקת ולהגיש מיד לאחר מכן.

ו ...

 1. דבר אחד שלא ציינת: עדיף למלא את התא התחתון (בזהירות!) במים שכבר רותחים (כמו במדריך לבקבוק כחול, המקושר לעיל.) זה מבטיח שהמים רותח במהירות ובאחידות, וממזער את כמות ה"אידוי "והחום (הלא רצויים) לפני ההתבשלות שהשטח יהיה כפוף אליהם.

באשר לקרמה, מעולם לא הייתי מסוגל ליצור קרמה עם כל דבר אחר שאינו מכונת אספרסו תקינה, כפי שצוין ב שאלה זו של המוקה שקישרתי.

יש בתגובתך כמה דברים שחלים רק על מכונת הקפה אקספרס moka. לפי המדריך שקיבלתי עם הבריקה שלי, מפלס המים צריך להיות נמוך בהרבה משסתום הלחץ וניתן למדוד אותו בעזרת קו המנחה המעוצב במיכל העליון של הסיר. שנית, ** המים צריכים להיות קרים ** על פי המדריך.
Attie
2020-05-22 11:25:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מיועד למשתמשים בגרסת אינדוקציה:

 • אל תשתמש במים רותחים, אך חמים מספיק. זה מונע 'הרתחה' מוקדמת שמשרה את הקפה. קל יותר לסגור את הבסיס מבלי להישרף.

 • השתמש בהגדרה 12 אך הפחית את החום ל -11 ברגע שהקפה מתחיל להתנקז. זה אמור לקחת 35-38 שניות עד 'מקרטעת'. סגור את האש ברגע שה'מתזז 'פוחת. מערבבים בעדינות בעזרת מקלות אכילה לערבוב השכבות. המתן עד שקט לחלוטין ואז מוזג ונהנה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...