שְׁאֵלָה:
מהן התכונות של קפוצ'ינו עשוי היטב?
kenorb
2015-02-14 17:16:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד ניתן לבדוק אם הכינו קפה קפוצ'ינו בצורה נכונה? אילו תכונות ספציפיות יציג קפוצ'ינו שהוכן כראוי שלא עשה קפוצ'ינו בצורה לא טובה?

שמעתי שכשאתה הוא עומד דומם הפוך (עם חלב מאודה וקצף הוא שמימי בטירוף), אז זה מושלם . האם זה נכון?

הצבעתי לסגור כי זה מבוסס על דעות מדי, סגנונות הקפוצ'ינו משתנים ומה שמושלם לאדם אחד אינו מושלם עבור אחרים.
השתנה 'מושלם' ל'טוב ', האם זה עוזר? או שפשוט אין דרך לזהות קפוצ'ינו טוב או רע?
ערכתי עריכה שאני מקווה שעוזרת
לשם השוואה ראה http://cooking.stackexchange.com/questions/36465/how-to-identify-a-good-espresso. מדובר באספרסו, אך עדיין דוגמה טובה. אתה יכול לכתוב רשימה של קריטריונים די ספציפיים, אם כי יש עדיין מקום לדעה ("מריר, אך לא מריר מדי") ואולי כמה נקודות שנויות במחלוקת או יותר עניין של מסורת. אם אתה חושב שדבר כזה הוא ידע יקר שיש באתר, שמור על שאלות כאלה פתוחות!
@Jefromi - קונטרה טובה. בעיני, יש יותר שונות ו"אמנות "לקפוצ'ינו, לעומת מדע מדויק יותר של אספרסו (השווה את הנחיות המכון הלאומי לאספרסו האיטלקי [תומלל בוויקיפדיה] (http://en.wikipedia.org/wiki/ אספרסו # Brewing_process)). אני מקווה שפטריקס סבסטיאן יעדיף את השאלה הזו עם תשובה מעולה דומה לזו שקישרת! נתתי דקירה למטה בהכנה כיוון שעשויה להיות עשויה היטב.
מידה מסוימת של סובייקטיביות היא בסדר; במקרים כאלה אני חושב שחשוב יותר שהתשובות ינסו להישאר אובייקטיביות מאשר העריכה של השאלה. לְמָשָׁל. אל תענה באומרו "הקפה מושלם אם מכינים אותו עם צלייה כהה" וזה מאוד תשובת דעה "הקפוצ'ינו מושלם אם המיקרו קצף הוא [כל קצף שיהיה כמו להגדיר אותו כקפוצ'ינו]". .. אין לי דוגמא טובה לקפוצ'ינו, אבל אתה מבין את הרעיון.
אחד תשובה:
hoc_age
2015-02-15 08:59:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התפיסה שלי היא להתמקד במכניקה ובהכנה, שלדעתי הוא חלק חשוב (אם כי אולי לא הכל ) של קפוצ'ינו שמיוצר כראוי.

ביסודו של דבר, קפוצ'ינו מורכב מאספרסו וחלב מאודה (ראו הבחנה מ לאטה). אליפות העולם בבריסטה מפרטת את הבנייה הנכונה ב הגדרות המשקאות שלהם (.PDF) בסעיף 2.2.2. הוא מורכב מזריקה אחת של אספרסו (25 מ"ל / ~ 0.8 פל. עוז), חלב מרקם (מאודה), ו לפחות 1 ס"מ קצף (במקומות אחרים יש 2 ס"מ). הנפח הכולל הוא 150-180 מ"ל / 5-6 פל '. עוז. במידה שאתה מנוי לכך ש- WBC הוא אמת מידה, ה רכיבים , נפח ו כמות הקצף מגדירים מאפיינים פיזיים של מיוצר כראוי קָפּוּצִ'ינוֹ. כמו כן נקבע כי על הרכיבים להיות "באיזון הרמוני."

ה- WBC קובע כי גם היבטים של השירות הם מכריעים, כגון

  • מראה חזותי. , כגון שהמשקה אמור למלא את הכוס;
  • מוגש עם אביזרים , כגון "כף, מפית ומים לא טעימים";
  • היבטים לוגיסטיים של שתייה, כגון טמפרטורה והחזקת הכוס.

מעבר לכך, יש הרבה מאוד שונות שעשויות להישען קרוב יותר להעדפה האישית. כמה נושאים אחרים המוזכרים ב- WBC ובוויקיפדיה כוללים להיות "רטוב" (הכוונה לקצף, לעומת "יבש") ו"מסורתי "(מעגל מרכזי מוצק של קצף לבן, לעומת בעל אמנות לאטה).

מתכונים אחרים לקפוצ'ינו בבית משתנים מאוד:

  • Folgers מציע להשתמש בחלקים שווים של קפה (עיתונות צרפתית או טפטוף), חלב מאודה , וקצף. תקבל תוצאה שונה למדי משימוש בקפה במקום באספרסו.
  • illy מציע כמויות להכנה מסורתית יותר, תוך שימוש באספרסו ובחלב מאודה / מוקצף.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...