שְׁאֵלָה:
טפטוף פלסטיק Hario V60 לעומת טפטוף קרמיקה: האם יש הבדל באיכות הבירה?
Stanimiroff
2015-05-26 17:36:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתכנן לרכוש V60 ותהיתי אם יש הבדל כלשהו בין המבשל המיוצר על ידי הפלסטיק לבין ה- Hario V60 הקרמיקה?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
CrsOystr
2015-05-28 01:48:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבדל העיקרי בין V60 הקרמי לפלסטיק הוא החזקת חום. הקרמיקה תשמור על חום וניתנת לחימום מראש, ויוצרת טמפרטורה יציבה. תלוי מי אתה זה אולי לא ישנה הבדל עצום אבל אני מעדיף את הקרמיקה מכיוון שאני מרגיש שהפלסטיק מוצץ קצת חום מהמים / קפה.

הסיבה השנייה שאני מעדיף קרמיקה היא למטרות ניקוי. הקרמיקה אינה נקבובית והשתמשתי בשלי במשך 6 חודשים ללא שאריות או כתמים. הפלסטיק יכול להצטבר מהמינרלים במים או בקפה ולהתחיל להראות בלתי מושך מבחינה ויזואלית (לא בטוח אם זה ישפיע על טעם הקפה)

פלסטיק V60 הוא כמובן עמיד יותר ועמיד בפני בליטות וטיפות קלות. , כך שזה יכול להיות פיתרון נייד לקפה. עם זאת ה- V60 הקרמי הוא הכי מושך מבחינה ויזואלית של ה- V60 (לדעתי) והוא נשאר בבית על השיש אז אני מעדיף אותו. אני מאמין שהחריצים בתוך המבשלה וגודל הכל זהה, כך שלא תוכלו לטעות באף אחד מהם.

Daniel F
2017-12-19 02:56:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להוסיף לתשובה הקודמת, ההבדל העיקרי הוא אכן שמירת חום וניקוי. הקרמיקה תחזיק חום זמן רב יותר וקל יותר לניקוי. זה גם שביר יותר.

לאחרונה כתבתי פוסט בבלוג הסוקר דגם אחר של הריו, את Hario V60 נחושת, ודבר נוסף שיש לזכור הוא שדגמי Hario מקרמיקה, זכוכית או מתכת יקרים יותר שפר את הקפה שלך רק אם מיצית חלקים אחרים בבישול שלך. כלומר טחינה איכותית, עקבית וטמפרטורת מים נכונה. הייתי מסתכל לתוך הריו קרמיקה או נחושת לאחר ששיפרתי את שני הדברים האלה.

לשם הבהרה, ואריו הנחושת הוא ככל הנראה הטפטוף הטוב ביותר מכיוון שהוא מפיץ את החום באופן שווה ביותר. שדרוג זה או טפטוף הקרמיקה רק ישפר את הקפה שלך באופן שולי. רוב הסיכויים טובים שתוכלו לעבוד על טכניקת המזיגה שלכם או לקבל מטחנה טובה יותר, ולחוות תוצאות טובות עוד יותר.

מה הטעם שלך ביתרון של דגם הנחושת? אני מניח שיש תועלת תרמית כלשהי והיא פחות שבירה. אם יש לך תשובות אלה, אנא ערוך אותן ב; אז זה עשוי להיות רלוונטי כהערה או כתשובה. תודה שגילית את העובדה שאתה כותב את פוסט הבלוג שקישרת.
תודה, הוסיף קצת הבהרה. הנחושת מפיצה את החום באופן שווה יותר.
scottydawg
2020-06-26 19:02:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מאמין שבתשובות הקודמות יש את זה לאחור. פלסטיק פחות מוליך וישמור על חום רב יותר בדשא. הדרך הפשוטה לבדוק זאת היא לגעת בצד ה- V60 במהלך בישול. הקרמיקה תרגיש הרבה יותר חמה מכיוון שהיא מפיגה יותר חום.

ניסוי די יסודי בנושא מתועד כאן:

https://www.reddit.com/r / קפה / הערות / 2xhjgd / showdown_plastic_vs_ceramic_v60 /שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...