שְׁאֵלָה:
כמה שומר על שעועית אטומה ואקום?
Aviel Gross
2015-02-25 04:02:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בסיר מוקה (מקינטה) להכנת קפה, ושומר את השעועית בשקית (לא אטומה) במקפיא.

אני כל הזמן גורם לאנשים לומר את זה כדי להגיע למיטב ארומה והקפה הכי טרי שיש לשמור על השעועית בוואקום לאחר הקלייה עד לשימוש, ובשל עובדה זו אין מנוס מלבד להשתמש בכמוסות נספרסו האטומות ובמכונה שלהן (או בכל שווי מכונה אחר של מכונת אספרסו).

כמה זה משנה? כמה מהארומה / הרעננות הולכים לאיבוד אם השעועית לא נשמרת בוואקום? (אך נטחנים רק לפני הכנת כוס)

אחד תשובה:
Suspended User
2015-02-25 06:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פולי קפה הם טריים ביותר בין 12 ל- 48 שעות לאחר הצלייה ועד שבוע או שבועיים לאחר מכן כאשר הם נשמרים כראוי בכלי אטום. במהלך החלק המוקדם של תקופה זו (מיד לאחר הצלייה עד שלושה או ארבעה ימים לאחר מכן) השעועית עדיין תפטור גזים, ולכן הסיבה לשסתומים חד כיווניים על שקיות קפה. זה המקרה, איטום ואקום יכול להאריך את הזמן הזה זמן מה, אך לא לזמן בלתי מוגבל. אחסון הקפה במקפיא למעשה מחמיר את הבעיה מכיוון שמחזור ההפשרה של הקפאה מייבש את השעועית ומכריח את השמנים להיפרד מהשעועית.

אז אם אני קונה את השעועית מעסק של קלייה ביתית והם מגיעים בשקית ניילון רגילה, הכי טוב שאוכל לעשות יהיה פשוט לשמור אותם בארון ולהימנע מהמקפיא? חשבתי שהמקפיא הוא פיתרון הקסם לכל הטריות הקולינרית ...
תקן. עדיף לאחסן אותם בארון במיכל אטום (באופן אישי אני משתמש בצנצנות מייסון). המקפיא מתאים לאחסון ארוך טווח (בהנחה שאטמת את הפריט שלך בוואקום). עם זאת, הקפאה, הפשרה והקפאה מחדש של פריטים נוטים שוב ושוב להרוס אותם מהר יותר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...